Безпека життєдіяльності
2015-2016 н.р.
ВІТАННЯ ПЕРЕМОЖЦЯМ
Нещодавно підбито підсумки районного етапу Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу на протипожежну та техногенну тематику серед загальноосвітніх навчальних закладів. Серед переможців – і школярі Миронівського НВК.
1 вікова категорія (від 6 до 10 років)
3 місце – Бондар Мирослава, учениця 5-А класу
3 вікова категорія (від 15 до 18 років)
1 місце - Смаголь Інна, учениця 11- Б класу;
3 місце – Семещенко Марія, учениця 11-А класу.
Згідно з Положенням конкурсу, найкращі малюнки направлені на ІІ (обласний) етап. Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у наступному етапі.
Презентація "Безпечні канікули"
ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
ВЗ "НАЙМЕНШИМ ПРО ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ" (1-А клас)
У рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху та з метою збереження життя і здоров’я дітей класний керівник Галина Іванівна Іщенко провела для учнів 1-А класу годину спілкування «Я і Правила дорожнього руху». Яскраві плакати допомогли першокласникам краще запам’ятати дорожні знаки, діти були активними учасниками вікторини.
Екскурсія учнів 2-Б класу в пожежну частину міста
Бесіда-гра "Твій друг - велосипед" (3-А клас)
З метою збереження життя та здоров'я дітей у 3-А класі була проведена бесіда-гра "Твій друг - велосипед". Діти вчилися визначати безпечні місця для ігор і катання на велосипеді. ознайомилися з правилами поведінки на дорозі.
ВЗ "Правила дорожнього руху знай - життя та здоров’я зберігай!" (6-А клас)
У рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху та з метою збереження життя і здоров’я дітей 17 травня 2016 року класний керівник Інна Василівна Василенко провела для учнів 6-А класу тематичну вікторину (з елементами бесіди) на тему: « Правила дорожнього руху знай - життя та здоров’я зберігай”. Учні повторили вивчений матеріал із даної теми, провели вікторину, ознайомилися з пам’яткою «Безпека дорожнього руху». Діти показали досить глибокі знання з Правил дорожнього руху.
ВЗ "Знання - запорука безпеки" (5-А клас)
Гра "Безпека дорожнього руху" (9-А клас)
Безпечна дорога — це життєва необхідність (7-А клас)
Тому 19 травня учні 7-А класу знову мали можливість повторити Правила дорожнього руху. Школярі вправно відповідали на поставленні питання: Що таке дорога до школи? Як вибрати безпечний маршрут? Як переходити дорогу? Що таке обмежена видимість? Що таке недостатня видимість? Що таке гальмівний шлях? Чому треба вивчати Правила дорожнього руху?
Із завданням справились усі. Головне – дотримуватись Правил дорожнього руху у житті.
Це потрібно знати всім (7-Б клас)
Таку назву мала настановча бесіда-інструктаж у 7-Б класі, що відбулася 19 травня. Адже нині та завжди збереження життя,здоров’я дітей-найважливіше завдання батьків, школи та суспільства. Тому на порозі літнього відпочинку семикласники разом з класним керівником ще раз повторили правила переходу вулиці,нерегульованих та регульованих перехресть, дотримання правил велосипедистів, загальні вимоги до учасників дорожнього руху. Обов’язково знати та виконувати правила вуличного руху - життєва необхідність часу.
ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
У рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху (16-20 листопада) в Миронівському НВК були проведені різноманітні заходи.
Класні керівники 1-11 класів організували учнів на участь у вікторинах (5-А, 6-Б, 9-А, 10-А), рольових іграх (5-А), усних журналах (3-А, 3-Б, 4-А, 6-А, 7-А,7-Б, 9-Б) тощо.
Також із метою поглиблення знань учнів про правила дорожнього руху й повторення основних правил пішоходів на дорозі з п’ятикласниками учитель основ здоров’я Гуленко Віта Анатоліївна провела урок-тренінг «Будь обережним на дорозі». У ході проведення тренінгу учні повторили правила дорожнього руху, правила переходу проїжджої частини та сигнали світлофора. Даний захід мав черговий раз нагадати дітям про правила безпечної поведінки на вулицях. Увесь урок було побудовано на динамічному діалозі між учителем та класом. Упродовж тренінгу учні з цікавістю слухали педагога, активно відповідали на питання та самостійно розповідали про те, як правильно переходити дорогу, на які сигнали світлофора потрібно переходити вулицю, діти ознайомилися з презентацією, пройшли складні перехрестя на мультивулицях із героями казок, складали пазли. Учні мали змогу закріпили свої знання у цікавій грі«Наш друг – дорожній рух».
ГРА «КРАЩИЙ ЗНАВЕЦЬ ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ»
Таку назву мала рольова гра, що відбулася у 5-Б класі в рамках проведення Тижня знань із безпеки дорожнього руху. Дві команди – «Непереможні» та «Інспектори» змагалися за звання бути кращими у країні Дорожніх знаків. Гра була пізнавальною, веселою, жвавою. Обидві команди показали гарні знання з правил дорожнього руху. Окрім п’ятикласників, до проведення заходу долучилися класний керівник Н.М. Кузьменко та бібліотекар нашого НВК С.М.Глоба.
ТИЖДЕНЬ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Уже стало доброю традицією в нашому НВК проводити Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, який покликаний навчати кожну дитину виростати з розумінням того, у якому світі вона живе, які небезпеки в ньому чатують і в який спосіб, завдяки яким знанням та навичкам своє життя можна зробити максимально безпечним й ефективним. Отож із 23.11 по 27.11.2015 року всі учні малм змогу взяти участь у різноманітних заходах відповідно до тематики Тижня: рольових іграх, бесідах, вікторинах, дискусіях, конкурсах, виставках малюнків, колажів тощо.
Урок-тренінг «Правила поведінки при виникненні пожежі в квартирі»
24 листопада 2015 року із метою поглиблення знань учнів про правила пожежної безпеки класний керівник 6-А класу Василенко Інна Василівна провела урок-тренінг «Правила поведінки при виникненні пожежі в квартирі». У ході проведення тренінгу учні нагадали і конкретизували набуті знання про правила пожежної безпеки, навчилися як дихати під час пожежі, ознайомилися з правилами поведінки при виникненні пожежі в сусідніх квартирах, на сходах багатоповерхового будинку, розглядали ситуаціі, як можна допомогти людям, в яких загорівся одяг. Даний захід мав черговий раз нагадати дітям про правила безпечної поведінки при пожежах. Увесь урок було побудовано на динамічному діалозі між учителем та класом.
Бесіда "Твоя безпека у твоїх руках" у 9-А класі
ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ
Екскурсія у пожежну частину
09 грудня 2015 р. учні 9-х класів Миронівського НВК побували на екскурсії у пожежній частині. Діти познайомилися з призначенням та облаштуванням бойової машини, особливостями роботи особового складу та всієї частини. Пожежники розповіли про техніку пожежної безпеки та ситуації, в яких вона була порушена, попередили про можливі наслідки недбалого поводження з вогнем. Після перегляду відеофільмів "Види вогнегасників" та "У лабораторії пожежної безпеки" працівники відповіли на запитання учнів і запросили на навчання до закладів пожежної безпеки.
АБИ ПОЧУВАТИСЯ В БЕЗПЕЦІ
З метою попередження дітей від нещасних випадків та як потрібно дотримуватися правил безпеки в повсякденному житті й був організований районний захід – зустріч із військовими саперами. Старшокласники Миронівського НВК разом із класними керівниками у Палаці культури мали змогу познайомитися з людьми незвичайної професії – професії небезпечної і дуже відповідальної. Вихованці упродовж години спілкувалися з тими, хто не має права на помилку. Сапери щодня зустрічаються зі смертельною небезпекою і дивляться в її тьмяні зіниці – нині, на жаль, не в старі капсули іржавих патронів, снарядів, мін ....
Найбільший шанс натрапити на вибухонебезпечний предмет - працюючи на городі під час польових робіт, прогулюючись по лісі, збираючи суниці чи гриби. І це цілком ймовірно, адже воєнні дії під час Великої Вітчизняної війни проходили чи не по усій території Київської області. Війна закінчилася 70 років тому, але тим не менше, громадянами все частіше знаходяться «страшні відголоски» 40-х років. Для дітей особливо цікаві подібні знахідки і в деяких випадках – коштують життя.
23 вересня за ініціативи голови групи «Пошук» Ігора Крохмаля та голови спілки Ветеранів Афганістану Юрія Колісника з метою профілактики до Миронівського будинку культури завітали фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення і провели відкритий урок щодо вибухонебезпечних знахідок. До заходу залучилися діти усіх шкіл Миронівського району. Школярам розповіли про заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів, правила поводження з ними.
« - Ні в якому разі не можна діставати підозрілий предмет із землі, чіпати, перевертати, тикати палицями. Всі військові боєприпаси за довгі роки поїдені іржею і мають сильно пошкоджений корпус. Але всередині у них все одно залишається тротил чи інша вибухівка. Тому, навіть з вигляду повністю зіпсований снаряд, дуже небезпечний», - зазначив начальник відділення групи піротехнічних робіт капітан служби цивільного захисту Олег Кудрик. Для того, аби дітки мали змогу розрізняти подібні предмети, фахівцями ДСНС було представлено цілком безпечні приклади танкових снарядів, мінометних, протипіхотних та протитанкових мін та фугасних гранат.
Шановні мешканці Київської області, якщо ж ви все-таки знайшли вибухонебезпечний предмет категорично забороняється:
- намагатися самостійно вилучити знахідку із землі;
- брати вибухонебезпечні предмети до рук;
- наносити по них удари;
- робити спроби розібрати вибухонебезпечні предмети;
- переносити або переміщати з місця на місця;
- кидати їх в багаття або розпалювати вогонь ближче 100 метрів від вибухонебезпечних предметів.
Вибухонебезпечні предмети знищуються підриванням на місцях або на спеціальних полігонах фахівцями спеціалізованих піротехнічних груп ДСНС.
Шановні батьки! Вивчіть ці правила із своїми дітьми. Переконайтесь, що діти добре їх засвоїли та усвідомлюють небезпеку, яку несуть вибухонебезпечні предмети.
БЕЗПЕЧНЕ МІСТО
Таку назву мало практичне заняття з безпеки дорожнього руху, яке провели для учнів 3-А класу (класний керівник Т.О.Близнюк) члени Громадської організації ініціативних миронівчан – Бондаренко Ігор, Щербак Галина та Палій Світлана.
ТВОЯ БЕЗПЕКА
22 вересня учні 5-А, 6-А та 6-Б класів разом із класними керівниками та соціальним педагогом здійснили похід у Миронівський районний відділ міліції. Старший оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей Миронівського РВ ГУМВС України Шупик Я.В. ще раз нагадала школярам про їх права та закони, які стоять на варті життя та здоров’я неповнолітніх. Адже майже кожна шоста дитина взагалі не знає законів, які її захищають. Сьогодні дітям бракує елементарної обізнаності у сфері своїх прав і обов’язків громадянина за багатьох життєвих ситуації. Тож такий захід, на думку правоохоронців та педагогів, лише підніме рівень правової культури та знань дітьми своїх прав.
ЖИТТЯ ЛЮДИНИ – НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ
Таку назву в Миронівському НВК має місячник, що покликаний формувати основи безпеки життєдіяльності та фізичний розвиток школяра. У рамках Тижня пожежної безпеки відбулася зустріч дев’ятикласників із головним фахівцем Миронівського сектору ГУДСНС України в Київській області Карпенком Михайлом Васильовичем, яку організувала вчитель основ здоров’я В.А.Гуленко.
Гість провів із учнями бесіду про важливість обережного поводження з вогнем, продемонстрував презентацію, спрямовану на формування знань та вмінь із питань особистої безпеки в умовах надзвичайної ситуації. Захід довів, що вихованці мають достатній рівень знань щодо поводження з вогнем та правильно ведуть себе при виявленні підозрілих предметів.