Новини бібліотеки 2015-2016 н.р.
Шановні колеги!
У вкладених файлах детальна інформація щодо 22 нових підручників видавництва "Ранок" для 8 класу, які успішно пройшли експертизи з висновком «про доцільність надання підручнику грифа «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України»». Будемо вдячні за сприяння в ознайомленні з наведеною у листі інформацією вчителів і методистів.
З повагою, Круглов Віктор Володимирович, генеральний директор видавництва "Ранок"
Лист Ранок 20 04 16 щодо підручників для 8 класу.docЛист Ранок 20 04 16 щодо підручників для 8 класу.pdfРанок підручники для 8 класу посилання.xls
Вибір підручників для 8 класу та реєстрація на вебінари з авторами підручників для 8 класу:
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек в Миронівському НВК
З 1 по 30 жовтня в рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України» в Миронівському НВК було
заплановано і проведено ряд заходів, спрямованих на виховання в підростаючого покоління почуття патріотизму, національної гордості і любові до рідного краю.
Місячник розпочався з популяризації літератури патріотичного спрямування представленої на тематичній виставці «Для мене в світі ти, одна, моя чарівна
Україно!».
Для учнів початкової школи підготовлено усний журнал «Цікаво про Україну», інформхвилинки «Державні символи України», «Символіка та історія нашої держави», години цікавих повідомлень «Рідну землю, де живемо Україною зовемо!», «Люби і знай свій рідний край!».
До Дня українського козацтва у класному колективі 5А класу завідувачка бібліотеки НВК С.М. Глоба підготувала і провела урок козацької слави «Слава козацька не вмре, не поляже». На урок було запрошено місцеву поетесу Г.В. Щербак, яка познайомила дітей з новим творчим доробком, наголосила на тому, що сучасному поколінню дуже важливо вивчати і знати історію наших славних предків – козаків.
Класні колективи 6-А та 6-Б взяли участь у інтелектуальнорозважальній грі «Ану, який ти козак?». Учні демонстрували свої знання та вміння у різноманітних конкурсах та змаганнях: розповідали про козацтво, українських гетьманів, символи влади та предмети козацького побуту, згадували прислівя та приказки про козаків і разом із класними керівниками співали козацьких пісень.
Комбінований урок про визначних діячів української історії було проведено у 8-А та 8-Б класах спільно з учителем історії України Аліною Олексіївною Заїменко.
Під час інформаційної години “Прочитай сам, розкажи іншому”, проведеної у 9-А класі С.М. Глобою, учні ознайомилися з художньою та історичною літературою про українських гетьманів. Прослухали цікаву інформацію про українського військового, політичного і державного діяча, гетьмана Війська Запорозького, голови козацької держави на Лівобережній і всій Наддніпрянській Україні Івана Мазепи.
Годину спілкування та анкетування на тему «Патріотизм у розумінні сучасної молоді» провели для десятикласників класний керівник В.І. Зозуля та завідуюча бібліотекою С.М. Глоба, а урок української літератури у 10 класі був присвячений ювілею поета і громадського діяча Б.І.Олійника. Славне 80-річчя митця цього року відзначали українці на державному рівні, адже Борис Ілліч зробив визначний внесок у розвиток літературної спадщини і збагачення національної духовної скарбниці. Учитель Л.В.Лепестій разом із бібліотекарем С.М.Глобою творчо підійшли до проведення уроку. Учні мали змогу переглянути книжкову виставку, презентація дала змогу ширше ознайомитися з життєвим та творчим шляхом поета–Героя України. Десятикласники прослухали сучасні поезії Б.Олійника у майстерному виконанні актора О.Биструшкіна (із серії «Аудіоантологія української поезії»). Учні послухали віночок пісень, що посправжньому стали улюбленими і майже народними для багатьох українців. А наостанок прозвучав відомий твір Бориса Олійника на музику А.Горчинського «Вальс». Окремі учні виявили бажання повальсувати. Урок сплинув непомітно. Десятикласників схвилювали слова поета Олійника: «Любити свою націю так само природньо, як любити рідну матір». Також вони усвідомили, що його голос це голос не руйнівника, а мрійника, філософа, зодчого, звернутий і в день нинішній, і в майбутнє країни, яку кожен сподівається побачити справді незалежною, квітучою і багатою.
Заключним акордом місячника стало свято для учнів початкової школи «Хай в серці кожної дитини живе любов до України, яке підготували і провели бібліотекар закладу Глоба С. М. разом із класоводами Мокрієнко О.Г. та Чемерис Л.В.
ВШАНОВУЄМО ВЕЛИКОГО КАМЕНЯРА
2016 рік – рік вшанування пам’яті І.Я.Франка, адже українська нація відзначатиме 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті письменника. Тож доречним було під час проведення тижня рідної мови й літератури доторкнутися до величної спадщини Каменяра.
«У світі Франкової казки» - назва заходу, який підготували для учнів 5-их класів старший бібліотекар С.М.Глоба та вчитель української мови й літератури Л.В.Лепестій. Щоб бути активними учасниками святкового уроку, діти повинні були заздалегідь прочитати казки Каменяра зі збірки «Коли ще звірі говорили…». П’ятикласники взяли участь у літературній грі «Найкращий знавець казки».
Перегляд презентації дав змогу більше дізнатися про життєву та творчу стежину письменника. Також учні колективно виразно прочитали казку «Королик і Ведмідь», висловили свої думки від прочитаного. Доречними були книжкова виставка про долю митця, тематична добірка літератури «Образ Великого Каменяра в художній літературі». Закінчився захід прослуховуванням відомої пісні «Чого являєшся мені у сні» - поетичного твору Великого Каменяра, що виконує сучасний співак В.Козловський.
П’ятикласники зрозуміли, що нині, як ніколи, існує потреба звертатися до творчості Франка, брати із неї естетичні уроки, прислухатися до порад. І в цьому, мабуть, виявляється пошана до письменника.
Книжково-ілюстративна виставка
«Ювілейна планета 2016»
у рамках Тижня дитячого читання
Із матеріалами виставки знайомить читачів завідувач бібліотеки С.М. Глоба
На літературні читання до шкільної бібліотеки завітали вихованці Л.В. Чемерис, 2-Б клас
Учні 2-Б класу найактивніші учасники Тижня дитячого читання
Людмила Василівна Чемерис із Матвієм Ковалишиним та Артемом Лазоренком - постійними читачами бібліотеки НВК
Літературні читання «Поетичне слово для наймолодших» у бібліотеці НВК
Вірші Марійки Підгірянки читає однокласникам Іван Пархоменко
Владислав Михайлик ділиться враженнями від прослуховування аудіозаписів поезій П.Г.Тичини
Каріна Чучмій - активна учасниця літературних читань «Поетичне слово для наймолодших»
Фантастичні історії Вільгельма Гауфа слухають читачі 2-Б класу
Тиждень дитячої книжки
Літературна гра «Впізнай мене, читачу і глядачу!»
за сторінками творів українських поетів-ювілярів
Старшокласники знайомляться з новинками бібліотеки
Година спілкування "Визначні пам'ятки староукраїнської мови"
у 7-А класі
Учні 1-А читають казки Лесі Українки
«ПАТРІОТИЗМ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЛЮБОВІ ДО ЛЮДИНИ…»
Про патріотичне виховання на уроках української літератури та