Миронівський район
Миронівський район у Вікіпедії Адміністративний центр - м.Миронівка
Карта Миронівського району
Миронівська районна державна адміністрація
Загальні відомості про Миронівський район
Дані Центр району - місто Миронівка, залізничний вузол Південно-Західної залізниці. Код КОАТУУ: 3222900000 Утворений: 7 березня 1923 року Площа: 904 км² Телефонний код: 04574 Поштові індекси: 08800—08854 Площа - 904,24 кв.км. (3,2 %, від території області), 68% території – рілля.
Миронівський район розташований в Південно-Східній частині Київської області. На півночі Миронівщина межує з Кагарлицьким, на Заході — з Рокитнянським районами Київської області, на Північному Сході — з Канівським районом Черкаської області, на Півдні — з Богуславським Київської області і Корсунь-Шевченківським Черкаської області. Кількість населених пунктів - 46, в т.ч. - місто Миронівка, 45 сільських населених пунктів. Міста: Миронівка Відстань від м.Миронівка до:
Відстань до найближчого аеропорту (Бориспіль) - 150 км. Тарас Шевченко. Комора в Потоках
З історії району 1648 рік – Під час національно-визвольної війни на території Миронівщини разом із своїм військом перебував Богдан Хмельницький 1811 рік – побудовано залізничний роз'їзд біля хутора Мирона Зеленого, чим була започаткована нинішня залізнична станція "Миронівка”. 1845 рік – Т.Г.Шевченко відвідав Миронівщину коли навчався в Петербурзькій Академії мистецтв. Під час цієї подорожі багато писав віршів, малював портрети селян та крайовиди України. Жив у селі Потоки у панському маєтку та відвідав села Росаву та Карапиші. 1858 рік – заснування цукрового заводу в період падіння кріпосного права та інтенсивного розвитку цукроваріння в Україні. Завод належав удільному відомству і орендувався "Товариством Романівських цукрових заводів". За матеріалами сайту Київської обласної державної адміністрації |