Вшановуємо Кобзаря
200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка
Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
План заходів із підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
ГС "Шевченко - співець нашого народу" у 4-А класі
Урок "Шлях до Тараса" у 4-Б класі
Віртуальна екскурсія "Музеї Т.Г. Шевченка в Україні та світі"
проведена учнями 10-А класу
учитель Харченко Г.О.
Літературний ранок «Шляхами Тарасової долі»
для учнів 5-Б класу, проведений завідувачем бібліотеки С.М. Глобою та класним керівником Панченко Л.В. 25.03.2014 року
Нещодавно учнів 5-11 класів зібралися в кабінеті української мови та літератури НВК для того, щоб ще раз доторкнутися до спадщини великого пророка України – Тараса Шевченка. Говорили того дня діти й про те, як закарбував наш народ великого Тараса в музиці, живописі та поетичному слові. Немає, мабуть, сьогодні в нашій державі родини, яка б не була обізнана з поетичною творчістю Шевченка, яка б не мала його величної книги «Кобзар» чи, можливо, власноруч вишитого портрета генія України. Учениця 6-А класу Руденко Інна продемонструвала всім портрет Т.Шевченка, який вишила бісером разом зі своєю матусею, а Балабуха Анастасія (5-А) також розповіла про історію появи портрета Кобзаря у своїй родині. Багато цікаво й нового дізналися діти в ході проведення заходу. Усі були одностайні в одному: Т.Шевченко для нашого народу – явище унікальне, неординарне, тому все, що пов’язане з ним, нам дороге і рідне.
ХВИЛИНИ З МИСТЕЦТВОМ ШЕВЧЕНКА
У рамках проведення декади рідної мови та до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка у 8-Б класі відбувся урок української літератури на тему: «Свого народу я поет». Учні декламували поезії великого Кобзаря, виразно читали вірші про Тараса Шевченка, його нелегку долю. Також на цей урок кожен приніс книжку, яку найбільше шанують у родині. Це – «Кобзар». Та чомусь усім хотілося погортати сторінки книжки, що принесла їх однокласниця Діана Жельніо. Це давнє видання, свого роду сімейна реліквія. Саме з цього «Кобзаря» вчила напам’ять поезії ще її бабуся, коли була школяркою. А на останок уроку восьмикласники здійснили віртуальну екскурсію в Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Відеофільм «Край, де народився геній» схвилював усіх – учнів та вчителя Л.В.Лепестій.
ПОЕТИЧНА ВІТАЛЬНЯ
Учитель початкових класів А.П. Грабар разом зі своїми вихованцями організували поетичну вітальню на тему: «Той рух до сонця не спинити, бо зветься сонце те – Тарас». Третьокласники дізналися багато нового про долю великого Тараса Шевченка, а маловідомі факти з життя Кобзаря зворушили дитячі серця. Учні, які побували в музеях Т.Шевченка в Каневі і Моринцях, поділилися своїми враженнями, показали світлини всім присутнім. Того дня у 3-Б класі звучали поезії, які написав Шевченко та українських митців, написані про Т.Г.Шевченка.
У 2013/2014 навчальному році традиційно учнівська молодь області стала учасником Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням (у номінаціях «Історія України та державотворення» і «Література»). В ІІІ (обласному) етапі конкурсу (номінація «Література») учениця 8-Б класу Миронівського НВК Жельніо Діана посіла ІІ місце (назва роботи «Дивоцвіт»). Вітаємо Діанку та бажаємо нових творчих злетів!
Конкурс юних декламаторів
2013-2014 н.р.
ЗУСТРІЧ ІЗ ЗЕМЛЯКОМ-ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦЕМ
У рамках підготовки до святкування 200-річчя від Дня народження видатного поета, художника Тараса Григоровича Шевченка та з метою вивчення життєвого шляху і творчої спадщини Кобзаря у залі засідань Миронівської РДА відбулася зустріч учнів та педагогів краю із заступником директора Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України Сергієм Анастасійовичом Гальченком. З 2000 по 2005 роки наш земляк був директором Національного музею Тараса Шевченка (м.Київ). А Шевченків музей як джерело і скарбниця його духовної спадщини ніколи себе не вичерпає, як не вичерпає себе енергетика Шевченкових творінь. Упродовж 2000-2010 р.р літературознавець особливо активно працював над виданням спадщини Т.Шевченка, здійснив ряд факсимільних та інших оригінальних видань. Тож було що повідати шанувальникам творчості великого Кобзаря. Зацікавила присутніх розповідь про альбом-каталог «Повернені шевченківські раритети», який здобув високу оцінку фахівців-шевченкознавців.
"Тарас Шевченко - володар у царстві духу"
У нашому НВК протягом листопада проходив конкурс науково-дослідних та творчих робіт до відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка «Тарас Шевченко – володар у царстві духу». Учителі української мови та літератури залучали до творчої роботи учнів 9-11 класів, які прагнуть розвиватися як дослідники в галузі «Літературознавство» та творити художні образи, що відображають духовні надбання української та загальнолюдської культури. Переможницею шкільного етапу в номінації «Постать Тараса Шевченка в літературній творчості юних письменників» журі визнало ученицю 10-А класу Стремецьку Богдану (учитель Г.О.Харченко).
Уже підведено підсумки районного етапу конкурсу, у якому Богдана посіла призове місце. Поетичний доробок «Великий син великого народу» десятикласниці бере участь в обласному етапі. Вітаємо Богдану та бажаємо їй творчих злетів.
"Ми тебе не забули, Тарасе!"
Урок української літератури у 8-Б класі був присвячений поету, чиє ім’я дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури, генію, чиє 200-річчя навесні відзначатиме наш народ. Тарас Шевченко - символ чесності, правди і безстрашності, безмежної любові до людини. Учні ще раз мали змогу пересвідчитися в тому, що вся творчість великого Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Цього дня восьмикласники декламували поезії Кобзаря (переможниця – Бондаренко Ольга), переглянули презентацію «Шевченко – художник», яку підготувала Анастасія Кайдун. Бібліотекар С.М.Глоба познайомила з шевченкіаною, розповіла про ті цікаві сторінки з життя поета, які тісно переплітаються з нашим краєм. Учениці Жельніо Діана та Грибовська Юлія розповіли про те, як вшановують Шевченка у світі та як готуються українці до славного 200-ліття поета. Учитель Л.В.Лепестій наостанок сказала: «Нас просто не існує без Кобзаря: Україна - це Шевченко, Шевченко - це Україна. Не знайти такого анатомічного скальпеля, який міг би відділити одне від одного. Синонімічна пара на всі часи, доки й світу».
З досвіду роботи вчителя початкових класів
Миронівського НВК
Приймаченко Т. Г.
ГС "Вшановуємо Великого Кобзаря"
З досвіду роботи вчителя початкових класів
Миронівського НВК
Іщенко Г.І.