Миронівський НВК - Поради батькам першокласників
Ви зайшли як: Гость, 
"Гости"
Меню сайту
Для батьків
Шановні батьки! 
У разі необхідності Ви можете звернутися з запитаннями до інспектора ювенальної превенції Миронівського ВП ГУНП України в Київській області І.І. Позднякова
за адресою: м. Миронівка, вул. Лермонтова, 20, кабінет № 34,тел.5-29-86.
В Управління КМСД МВС за електронною адресою: ditypolice@mvs.ua.
та ВКМСД ГУ: kmsdkievobl@ukr.net.
Допомога школі


Нормативні документи

Залучення коштів

Благодійний фонд "Родина"

Проект "1 учень - 1 комп'ютер"
Друзі сайту
Ми "ВКонтакті"

Блоги та сайти
вчителів НВКДрузі сайту
Миронівська райдержадміністрація   


  


 
 
Система ІСУОАрхів записів

Поради батькам першокласників


Психологи радять. Особливості вікових криз (за матеріалами КОІПОПК).


Ваш малюк пішов в школу...

• Не прагніть побачити в дитині десятикласника. Будьте готові, що учнем він стане через деякий час. Парта, ранець, зошити ще не роблять з нього учня.

• Поважайте нове життя дитини. Тепер вже не ви вирішуєте, з ким він сидить за однією партою, якими мають бути його взаємини з вчителькою та однокласниками. Все це тепер його власні уроки життя, які, повірте, важливіші за шкільний розклад.

• Більше відповідайте за його перебування вдома. Дім тепер набуває для дитини набагато більшого значення, ніж раніше.

• Прагніть не демонструвати можливостей дитини перед ровесниками. Важливіше, щоб він відчув себе рівним іншим, хоч би в першому класі.

• Спробуйте запам'ятати імена вчителів, однокласників, їх батьків. Інколи це може виявитися важливим в найнесподіваніших обставинах.

• Прагніть не заходити в магазини і не робіть побічних справ по дорозі в школу. Розмовляйте з дитям, запитуйте про уроки, які сьогодні будуть. Тобто проявляйте пошану до школи як найважливішої справи вашого дитяти.

• На перших порах просіть дитину «підказати» вам, як дійти до будинку. Радьтеся: а що, якщо ми пройдемо по іншій вулиці? Дитині важливо, провівши декілька годин в школі, відчути простір. Просто побути в русі.

• Допомагайте дитині підтримувати зв'язок з його дошкільним життям. Зайдіть разом з ним в дитячий садок, щоб привітатися з вихователями, розповісти про школу. Дайте погойдатися на гойдалках. Загляньте в гості до когось з сусідських дітей, з ким ваше дитя дружило до школи.

• І ще! Людина, яка пішла в школу, сповниться гідності, якщо у нього з'явиться власний будильник, який він звечора сам поставить на певний час.

• І ще дуже важливо - пошана до світу дитини. Не заглядайте в ранець без відома малюка. Він повинен бути упевнений, що віднині без його дозволу ніхто не чіпатиме речі, що належать йому.

• Добре б завести зошит для щоденних записів або малюнків. У цьому зошиті він зможе описувати кожен свій день (хоч би одну подію). Завдяки цій можливості з'явиться досвід роздумів про себе і своє життя.


Орієнтовний перелік шкільного обладнання

Шкільна форма  (колір, комплект обирається за погодженням з навчальним закладом )

Шкільний ранець

Найголовніше в житті майбутнього першокласника - це шкільний ранець, адже саме від його ваги і форми залежить здоров'я Вашої дитини. Деякі діти, прагнучи виглядати дорослішими, вмовляють своїх батьків купити замість ранця, портфель. Адже у портфеля нема лямок і його носять в одній руці - зовсім як дорослі. Ні в якому разі не піддавайтеся на подібні вмовляння! Носіння важкого портфеля може викликати порушення постави, спровокувати викривлення хребта і захворювання нирок. Ранець, навпаки, здатний допомогти в підтримці постави - у нього жорстка спинка, яка зазвичай, спеціально виготовлена ​​з урахуванням вимог ортопедів. Відповідно до санітарно-гігієнічним нормам шкільний ранець має бути виготовлений з гігієнічного водовідштовхувального легкого матеріалу, забезпечений світловідбиваючими й еластичними лямками. Крім того, на кожному виробі обов'язково повинно бути проставлене ​​маркування, для якого віку призначений даний ранець. Чим більше відділень у ранці, тим краще. У такому випадку в ньому буде більше порядку і потрібну річ не доведеться діставати з дна. Ранець для першокласника повинен важити не більше 500 - 700 г (порожній) і мати лямки шириною не менше 35 мм, прошиті ущільнювачем, щоб вони не різали плечі і дитина не відчувала біль і дискомфорт при носінні ранця. За санітарних норм шкільний ранець разом з усім вмістом не повинен важити більше трьох кілограмів. Прослідкуйте, щоб лямки ранця були забезпечені ременями для регулювання довжини. Тоді дитина легко зможе надіти його і в теплу, і в холодну пору року. Ранець повинен добре тримати форму і не деформуватися при складанні шкільного приладдя. Спинка ранця обов'язково повинна бути жорсткою і бажано анатомічної форми. По ширині ранець не повинен бути ширше плечей дитини. Верхній край - не вище рівня плечей, а нижній - не нижче стегна. Недорогі ранці можуть бути пофарбовані нестійкою фарбою, тому якщо Ви не хочете, щоб відразу ж у перший день шкільна форма була безповоротно зіпсована, проведіть невеликий дослід: злегка змочіть край носової хустки і з зусиллям проведіть по ранцю. Якщо хусточка не пофарбувалась, значить все в порядку. Після покупки стежте, щоб Ваша дитина носила ранець на спині на обох плечах, а не на одному. Носіння ранця на одному плечі може завдати серйозної шкоди хребту. Також, в ранці повинні бути тільки необхідні в даний день підручники та приладдя, щоб дитина не перевантажувався.  

Шкільне приладдя (незалежно від виробника) :

Пенал – 1 шт.

кулькова ручка синього кольору – 2 шт.

простий олівець – 2 шт. (м’які)

набір кольорових олівців  (12 штук у наборі) – 1 набір

точила (закрита) – 1шт.

лінійка  - 15 см – (дерев’на  або пластикова) – 1 шт.

гумка (м’яка) – 1 шт.

учнівські зошити в клітинку та в косу лінію– по 5 шт.

обкладинки для зошитів та підручників (прозорі) – 1 компл. для 1 кл.

папка для зошитів (з цупкого картону) – 1шт.

зошити з друкованою основою, що відповідають навчальному комплекту підручників (рекомендовані МОН) – 1 компл.

Головна вимога до ручки для першокласника - її невелика вага. Маленькі пальчики не зможуть довго утримувати масивну товсту ручку, тому забудьте про різнокольорові ручки, які містять в собі кілька стержнів різних кольорів і не відрізняються особливою "стрункістю". Прослідкуйте, щоб на корпусі ручки було менше "наворотів" і всяких непотрібних пристроїв, які, може і прикрашають її, але відволікають увагу і іноді викликають незручності. Поверхня ручки має бути ребристою, щоб її зручно було тримати і вона не ковзала. Ручки бувають кульковими, гелієвими і капілярними. Для першокласника краще придбати стару добру кулькову ручку. Гелієвими і капілярними ручками, звичайно, легко писати, але вони швидко закінчуються і, крім того, багато вчителів все ж вважають, що починати необхідно з кулькової ручки.
Другий за важливістю предмет після ручки - олівець. Олівці бувають двох видів: прості і кольорові. Ми поговоримо про вимоги до простого олівця, але в принципі, практично всі з них можна застосувати і до кольорових. Прості олівці розрізняються за жорсткістю грифеля. Жорсткі і м'які олівці в залежності від країни-виробника маркуються або латинськими літерами "Н", "В" або російськими "Т" і "М". Міра жорсткості або м'якості маркується цифрами. Так, для письма потрібні олівці з маркуванням "ТМ" - "2М" або латинськими літерами "НВ" - "2В", для креслення - "3Т", "ТМ", "М" або "3Н", "НВ", "В", для малювання - "3М" - "8М" або "3В" - "8В".
Для виправлення помилок, зроблених під час запису олівцем, знадобиться гумка. Гумки бувають двох видів: шкільні та професійні. Шкільні, як правило, недорогі і недовговічні. Професійні гумки більше коштують, довше служать і краще виконують свою роботу. Крім того, всі гумки відрізняються мірою жорсткості. М'які гумки стирають написане м'яким олівцем і не деформують папір. Жорсткою гумкою можна стерти навіть сліди від кулькової ручки, але при цьому залишиться помітна область стирання.
Важливо для школяра і ще одне шкільне приладдя - пенал. Саме завдяки йому всі ручки і олівці зберігаються разом, а не валяються по всьому ранцю і не бруднять все підряд. Пенал може бути жорстким, зробленим з дерева або пластмаси, або м'яким, зробленим з тканини і пластика. М'які пенали мають більшу перевагу, оскільки якщо і впадуть випадково, то не розколються і не зламаються. При покупці зверніть увагу, що шкільні пенали продаються з наповненням та без наповнення. В пеналі з наповненням вже є всі речі, що може знадобитися дитині. Пенал без наповнення - це порожній пенал.
Сучасні зошити діляться на звичайні та на зошити для старшокласників. В останніх зібрані всі необхідні відомості і формули, які навряд чи знадобляться першокласнику. Папір у зошитах має бути якісною і не скочуватися при написанні ручкою. Зверніть увагу, щоб поверхня паперу була щільною і рівною, і з неї не стирчали різні дрібні паперові "ворсинки". Такі ж вимоги пред'являються і до альбомів для малювання.

Приладдя для уроків трудового навчання (незалежно від виробника):

Папка – 1шт.

набір кольорового папіру (розмір А-4) – 2шт.

набір білого та кольорового картону ( розмір А – 4) -2 шт.

ножиці з заокругленими кінцями – 1шт.

клей-олівець – 1шт.

лінійка 30см (дерев’на або пластикова) – 1шт.

пластилін, дошка для роботи, стеки, конструктор («Будівельний» або «Школярик») - 1 шт.

Приладдя для уроків образотворчого мистецтва:

альбом (12 аркушів) – (розмір А – 4)

набір пензлів для малювання (м’які) – 1 компл.

фарби акварель, гуаш (6-10 кольорів) – 1 набір

палітра – 1 шт.

стаканчик-нерозливайка для води – 1 шт.

Для уроків фізичної культури:

спортивна форма (залежно від сезону) – 1 шт.

спортивне взуття ( кеди і кросівки, бажано на застібках-липучках) – 1 шт.


УВАГА! Даний перелік шкільного приладдя є орієнтовним і обов’язково погоджується з учителем початкових класів.

Категорії розділу
Новини сайту
Вшановуємо Кобзаря


Патріотичне виховання 
юного покоління

Пошук
Мова сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Форма входу

Міні-чат
Погода
Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми тут
Наші контакти
08800, Україна,
Київська обл.,
м. Миронівка,
вул. Захарченка, 134
E-mail: mirzosh2@yandex.ru
mironowka-nvk@ukr.net
тел.(04574)5-71-56
Адреса сайту: //mnvk2.at.ua/
Наша кнопка
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0