Миронівський НВК -
Ви зайшли як: Гость, 
"Гости"

Меню сайту
Для батьків
Шановні батьки! 
У разі необхідності Ви можете звернутися з запитаннями до інспектора ювенальної превенції Миронівського ВП ГУНП України в Київській області І.І. Позднякова
за адресою: м. Миронівка, вул. Лермонтова, 20, кабінет № 34,тел.5-29-86.
В Управління КМСД МВС за електронною адресою: ditypolice@mvs.ua.
та ВКМСД ГУ: kmsdkievobl@ukr.net.
Допомога школі


Нормативні документи

Залучення коштів

Благодійний фонд "Родина"

Проект "1 учень - 1 комп'ютер"
Друзі сайту
Ми "ВКонтакті"

Блоги та сайти
вчителів НВК







Друзі сайту
Миронівська райдержадміністрація



   


 



 














 
 








Система ІСУО



Архів записів

12:06
Спорт

СВІТ, ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ

 150 українських спортсменів вибороли 84 медалі на XIV літніх Параолімпійських іграх у Лондоні


«Дивіться вгору на зірки, а не вниз під ноги. Постарайтеся усвідомити те, що ви бачите, й дивуйтеся з того, чому існує всесвіт. Будьте цікавими», – сказав на відкритті XIV літніх Параолімпійських ігор у Лондоні їхній ведучий – всесвітньо відомий науковець Стівен Хокінг. Дотримуючись настанови вченого, багато років прикутого до візка, українські спортсмени щодня піднімалися на зірковий Олімп. У фінальному заліку Україна, як і на минулих Іграх, знову стала четвертою. Наші спортсмени побили особисті й національні рекорди. 84 медалі – унікально високий результат збірної, вважає президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич. Ця цифра особливо вражає, якщо зіставити її з результатами звичайних олімпійців: 20 медалей і 14-е загальнокомандне місце. Проте проблеми українського спорту, як у здорових учасників, так і в інвалідів, майже однакові…


Насамперед привертає увагу, що за змаганнями наших параолімпійців громадяни стежать не так пильно, як за «основною» олімпіадою. Більшість вважає, що ніяково спостерігати за ампутантами, ДЦПшниками, візочниками… Тобто ці люди живуть поруч із нами, але дивитися на них зайвий раз не хочеться. Тоді як у Лондоні спортивні зали, де виступали параолімпійці, були так само заповнені, як і під час змагань здорових атлетів. І, до речі, українці дуже полюбилися місцевій публіці й журналістам, незважаючи на те, що намагалися посунути господарів змагань із третього місця в командному заліку.

ЗМІНИ ПОЧНУТЬСЯ

На думку Валерія Сушкевича, принаймні успіх нашої команди має привернути увагу суспільства до проблем спортсменів-інвалідів. Йдеться про перегляд державної політики щодо них. Особливо це стосується фінансування, оскільки параолімпійські види спорту потребують більш складного устаткування, ніж для звичайних спортсменів. Однак грошей не вистачає всім.

– Вперше за останні роки параолімпіада сколихнула країну, – висловив сподівання президент Національного комітету спорту інвалідів. – Вона дала розуміння, що люди з інвалідністю варті більшої уваги до себе. Вперше дух цивілізованого ставлення до таких спортсменів, який є у Великій Британії, хвилею дійшов до України.

Ставлення до інвалідів почало змінюватися на ХХХ Літніх іграх, коли в них узяв участь Оскар Пісторіус – спринтер з

ЮАР з ампутованими ногами. Під час його участі в естафеті стадіон аплодував стоячи, а спортивний світ уперше заго­ворив про стирання межі між олімпіадою для здорових учасників й інвалідів. В Україні поки що йдеться про сприйняття спорту для людей з обмеженими можливостями взагалі… Щоправда, нині спортивну кар’єру намагається обрати більшість вихованців спеціалізованих інтернатів – звісно, якщо дає змогу здоров’я. Для таких дітей це єдина можливість достойно заробляти на життя, побачити світ з його неоднозначним ставленням до них.

СТАТУС ПІДВІВ

Валерій Сушкевич підкреслює, що медалей у нашої збірної могло бути й більше. Лондонська параолімпіада, на його думку, яскраво продемонструвала «проблемність статусу України у світі й Європі». З упередженістю оргкомітету зіткнулися й наші атлети ХХХ Літньої олімпіади: згадаймо лише кількість апеляцій, поданих українськими боксерами.

– Такої боротьби за високий результат у мене не було з часів Атланти – першої нашої параолімпіади. Так важко боро­тися за справедливість, як тут, не доводилося ніколи, – каже президент Національного комітету спорту інвалідів.

Найбільше українських уболівальників схвилювало позбавлення золотої медалі легкоатлетки Марії Помазан у метанні диска. Марія першою помітила несправність електронної системи нарахування балів, однак судді не звернули на ці скарги уваги… щоб після нагородження знайти помилку й позбавити її медалі. Тренер Марії Тамара Едішерашвілі стверджує, що якби не впевненість у першому місці, її вихованка могла б викластись на останній спробі більше й таки відвоювати перше місце. Для організаторів це не стало вагомим доказом.

Щоб там не було, сьогодні треба радіти за вдалий виступ наших спортсменів і достойні грошові нагороди, які, за словами голови Держслужби молоді та спорту Равіля Сафіулліна, мають невдовзі виплатити: 800, 550 і 380 тисяч гривень відповідно за перше, друге й третє місця. Можна лише сподіватися, що наступні параолімпійські ігри матимуть такий високий статус в Україні, що міжнародне представництво не сумніватиметься у кваліфікації наших спортсменів!

ВИСОКА НАГОРОДА

ОРДЕН ЯРОСЛАВА МУДРОГО – СЕРГІЮ БУБЦІ

За дорученням Президента України Віктора Януковича міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник вручив орден князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня президентові Національного олімпійського комітету України Сергію Бубці. Висо­ку нагороду він отримав за значний особистий внесок у спортивний, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки й багаторічну сумлінну працю на благо України.

Дмитро Табачник, вручаючи орден Сергію Бубці, привітав його й зазначив: «Дуже приємно, що Національний олімпійський комітет України завжди допомагає розвиткові шкільного і студент­ського спорту. Окрім того, велику увагу Олімпійський комітет приділяє спортсменам-студентам, які беруть участь у зимових і літніх універсіадах».

Водночас Сергій Бубка підтвердив, що НОК і МОНмолодьспорту й надалі співпрацюватимуть разом: «За дорученням Президента України Віктора Януковича розробимо Державну програму для підготовки до ХХХІ Олімпійських ігор, яка передбачатиме розвиток масового спорту, створення умов для досягнення українськими спортсменами високих результатів на світовій спортивній арені».

СПОРТИВНИЙ КРАЙ

УЧНІВ ІЗ СУМЩИНИ ВІДБИРАТИМУТЬ ЄВРОПЕЙСЬКІ КЛУБИ

Переможці Національного кубка шкільного футболу Євро-2012 – команда Сумської школи № 19 – вирушили до Бельгії, аби зіграти з місцевими переможцями. Крім того, що сумчани зіграють два матчі з бельгійськими чемпіонами, вони відвіда­ють знамениту дитячу школу при футбольному клубі «Брюгге». Ймовірно, селекціонери цього й інших європейських клубів під час поїздки зацікавляться нашими хлопцями й запросять грати в своїх командах. Уже сьогодні зрозуміло, що перемога сумчан на дитячому Євро-2012 – не звичайний збіг обставин. Футболом у цій області займається майже 30 відсотків усіх учнів! Більше того, за активної підтримки губернатора Юрія Чмиря Сумщина прагне стати спортивним лідером в Україні. За Програмою розвитку фізкультури і спорту на 2012 – 2016 роки вже цього місяця відкривається дитячий футбольний центр «Барса». Він матиме чотири відділення – в Конотопі, Шостці, Ромнах і Охтирці. Загалом там можуть займатися чотири тисячі дітей. Також на Сумщині не забувають про інші види спорту. Наступного року тут почнуть будувати Льодову арену, а в міському парку з’являться поле для лучників, майданчики для хокею на траві, метання ядра й тенісні корти. Не забуваймо, що один із бронзових призерів ХХХ Літньої олімпіади в Лондоні боксер Тарас Шелестюк живе в Сумах. Під час зустрічі з олімпійцями, які проживають у цьому місті, Юрій Чмирь пообіцяв, що спеціально для боксерів збудують сучасний центр. Там матимуть змогу тренуватися майже 200 спортсменів.

МОВОЮ ЦИФР

ГІМН УКРАЇНИ ЛУНАВ ТРИДЦЯТЬ ДВА РАЗИ!

Наша параолімпійська збірна здобула 32 золоті, 24 срібні й 28 бронзових нагород. Порівняно з минулою Пекінською олімпіадою, де Україна також посіла четверте місце в неофіційному заліку, цього разу маємо на десять медалей більше, серед яких вісім – золотих! Особливо можна відзначити успішні виступи плавців Наталії Прологаєвої (три золота й срібло), Максима Веракса (три золота й бронза), Євгенія Богодайка (два золота й два срібла), легкоатлетів Романа Павлика (два золота й два срібла) й Юрія Царука (два золота), велосипедиста Єгора Дементьєва (два золота).

Олена СОЛОДОВНІК, «Освіта України» № 38

за матеріалами Національного комітету спорту інвалідів
Просмотров: 1007 | Добавил: Гость | Дата: 22.12.2024 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход

Категорії розділу
Новини сайту
Вшановуємо Кобзаря


Патріотичне виховання 
юного покоління

Пошук
Мова сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Форма входу

Міні-чат
Погода
Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми тут
Наші контакти
08800, Україна,
Київська обл.,
м. Миронівка,
вул. Захарченка, 134
E-mail: mirzosh2@yandex.ru
mironowka-nvk@ukr.net
тел.(04574)5-71-56
Адреса сайту: //mnvk2.at.ua/
Наша кнопка
Статистика
Онлайн всього: 8
Гостей: 8
Користувачів: 0