Миронівський НВК -
Ви зайшли як: Гость, 
"Гости"

Меню сайту
Для батьків
Шановні батьки! 
У разі необхідності Ви можете звернутися з запитаннями до інспектора ювенальної превенції Миронівського ВП ГУНП України в Київській області І.І. Позднякова
за адресою: м. Миронівка, вул. Лермонтова, 20, кабінет № 34,тел.5-29-86.
В Управління КМСД МВС за електронною адресою: ditypolice@mvs.ua.
та ВКМСД ГУ: kmsdkievobl@ukr.net.
Допомога школі


Нормативні документи

Залучення коштів

Благодійний фонд "Родина"

Проект "1 учень - 1 комп'ютер"
Друзі сайту
Ми "ВКонтакті"

Блоги та сайти
вчителів НВК







Друзі сайту
Миронівська райдержадміністрація



   


 



 














 
 








Система ІСУО



Архів записів

20:59
ЗНО

Нововведення ЗНО-­2013 торкнулися тестів з історії України, всесвітньої історії, фізики, а також іноземних мов.

Газета «Освіта України» № 50 від 10 грудня 2012 року

Реєстрацію на пробне тестування завершено, а вже із 4 січня 2013 року можна записатись на «бойове».

Зовнішнє незалежне оцінювання – це вже звична для нашої країни форма вступних випробувань. Кардинальних змін у процедурі і змісті ЗНО 2013 року не передбачається, але певні відмінності все­таки є. Очільник Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева розповіла, скільки учасників пробного й «бойового» тестувань очікують, як змінилися тести з історії України, всесвітньої історії й фізики, а також про плани боротьби з порушниками.

30 листопада завершено реєстрацію на пробне тестування, яке відбудеться 23 і 30 березня. Бажання спробувати сили виявили 255 тисяч осіб. 4 січня розпочинається реєстрація на ЗНО, яка триватиме до 5 березня. До 19 березня до реєстраційних даних можна вносити зміни.

– Інколи буває, що людина вирішила складати тестування не з тих предметів, на які подала заявку, а з інших, – розповідає Ірина Зайцева. – Це буде можливо змінити протягом двох тижнів, однак тільки для тих, кого вже буде зареєстровано.

Чи складати тести в шабат?

Отже, основна сесія ЗНО розпочинається 3 червня тестом з хімії. Це не наймасовіший предмет, тому така практика, як вважають в УЦОЯО, себе виправдала.

– Коли 2011 року ми почали з української мови й літератури, було чимало запізнень, – каже Ірина Зайцева.

Завершиться основна сесія ЗНО 27 червня тестом зі світової літератури. До речі, цей предмет – новинка 2013 року. Тести з двох предметів – іноземна мова (8 червня) й географія (15 червня) – проводитимуться в суботу.

– Зазвичай ми намагаємося тестування на суботу не ставити, хоча директори регіональних центрів оцінювання якості освіти кажуть, що у вихідний день абітурієнтам легше діставатися до пунктів тестування, – коментує Ірина Павлівна.

Цікаво, що до центру надходять окремі звернення від абітурієнтів і батьків щодо неможливості складати тестування в суботу через… релігійні переконання.

– По­перше, в нас освіта має світський характер, – говорить Ірина Зайцева. – Але якщо людина таки дотримується переконань, то в неї є можливість зареєструватися на додаткову сесію. Релігійні переконання можуть бути для цього підставою.

Очікуємо понад 300 тисяч

Цього року, за прогнозами УЦОЯО, очікується 311,5 тисячі учасників ЗНО. Найвелелюдніші тестування з української мови й літератури, історії України, а також математики вже традиційно відбуватимуться у дві сесії. Оголошення результатів планують розпочати 18 червня й до 5 липня оприлюднити всі результати основної сесії, а до 16 липня – додаткової.

Абітурієнти, як і минулого року, мають право складати тести з чотирьох навчальних предметів. Коли вступник реєструватиметься, він має вказати, чи потрібний йому переклад при складанні тестування. Так, окрім тестів з іноземних мов і з української мови й літератури, всі інші можуть бути перекладені російською, румунською, польською, молдовською, угорською і кримськотатарською мовами – тими, якими учня навчали в загальноосвітньому навчальному закладі.

– Раніше абітурієнт отримував два зошити – українською й мовою нацменшин, яку він замовив, – повідомила Ірина Зайцева. – В 2013 році ми відмовляємось від цього. Абітурієнт отримує зошит тільки тією мовою, яку він замовив.

У минулі роки були випадки, коли деякі жартівники замовляли три предмети різними мовами. А переклад тестів – дуже складна процедура, адже потрібно дотриматись усіх вимог щодо конфіденційності. Тож, за словами директора УЦОЯО, жартівники перевірятимуть знання мов не на зовнішньому незалежному оцінюванні.

Нове в змісті

Деякі зміни торкнулись і змістової частини тестів, зокрема, з історії України, всесвітньої історії, фізики, а також іноземних мов.

– Вони не кардинальні, але ми щорічно вдосконалюємо змістову частину тестів, – розповідає Ірина Зайцева. – І цього року, наприклад, деякі зміни відбулись у тестах з історії України та всесвітньої історії. Дещо скорочено кількість завдань – із 60 до 55, але зменшено й час на їхнє виконання. Якщо раніше тест виконувався протягом 150 хвилин, то цьогоріч відводиться 135.

Зменшено й кількість завдань у тестах з фізики – з 36 до 34. Зокрема, за рахунок того, що більшу частину тестових завдань орієнтовано не на вибір однієї правильної відповіді (були нарікання викладачів ВНЗ, що таку відповідь можна вгадати).

– Щоб дистанціюватись від цього, ми даємо більше завдань у відкритій формі з короткою відповіддю, – зазначила Ірина Павлівна. – Тобто не тих, де потрібно вгадувати, а таких, де доведеться міркувати.

Поліпшили й тести з іноземної мови – вдосконалили критерії оцінювання власного висловлювання. Кількість комунікативних ситуацій, які потрібно розбирати при виконанні тесту з іноземної мови, скорочено із чотирьох до трьох. Фахівці вважають, що це підвищить якість тесту.

Боротьба з порушниками

Триває вдосконалення форм боротьби з порушниками. В жовтні на колегії МОНмолодьспорту розглядалось питання протидії тим, хто порушує процедуру тестування або не дотримується вимог до її учасника.

– Це передусім стосується мобільних телефонів та інших пристроїв, які забороняється використовувати відповідно до порядку проведення ЗНО, – повідомила Ірина Павлівна. – Людина може прийти на тестування, маючи при собі мобільний телефон, але на час опитування вона повинна залишити його в спеціально відведеному місці й після закінчення забрати.

Металошукачі й камери – засоби, що виправдали себе цього року, вважають в УЦОЯО. Тож у 2013-­му буде більше пунктів тестування, де вони застосовуватимуться. Як і цього року, наступного орієнтуватимуться на облаштування пунктів у вищих навчальних закладах.

– На нашу думку, вищий навчальний заклад має бути зацікавлений у тому, щоб набрати «якісних» абітурієнтів, – каже Ірина Зайцева. – Крім того, у ВНЗ значно більше аудиторій, які вже оснащені відеокамерами. Також там сприятливіші умови для використання металошукачів. Звичайно, ми використовуємо тільки сертифіковані пристрої. Будемо намагатися, щоб вони були на кожному пункті.

Для тих, хто навчався за кордоном

Минулого року особи, які навчались у школах за кордоном, мали змогу складати ЗНО лише під час додаткової сесії. У 2013­му вони можуть за бажанням брати участь в основній або додатковій сесії.

Будьте обережні!

Як повідомила Ірина Зайцева, в продажу з’явилися посібники з підготовки до ЗНО, які мають фальшований гриф. Їхній перелік буде найближчим часом опублікований на сайті УЦОЯО.

Дмитро ШУЛІКІН, «Освіта України»

Просмотров: 734 | Добавил: Гость | Дата: 26.04.2024 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход

Категорії розділу
Новини сайту
Вшановуємо Кобзаря


Патріотичне виховання 
юного покоління

Пошук
Мова сайту
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Форма входу

Міні-чат
Погода
Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Ми тут
Наші контакти
08800, Україна,
Київська обл.,
м. Миронівка,
вул. Захарченка, 134
E-mail: mirzosh2@yandex.ru
mironowka-nvk@ukr.net
тел.(04574)5-71-56
Адреса сайту: //mnvk2.at.ua/
Наша кнопка
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0